Archiwa tagu: panele laminowane

Remont podłóg – co warto wiedzieć

Po kilku latach intensywnego użytkowania podłóg, te najczęściej są do remontu. Jednak w zależności od rodzaju podłogi, ten remont może wyglądać nieco inaczej.  Spójrzmy krytycznym okiem na to jak remontuje się podłogi.

Remont tanich paneli podłogowych

Tych zazwyczaj się nie remontuje. Kupujesz je i po kilku latach można jedynie zmienić to co z nich zostało. Trzeba mieć świadomość, że w niektórych miejscach (tych często użytkowanych) będą pościerane, odgniecione, porysowane itd. Tych paneli nie można cyklinować.

Remont markowych paneli laminowanych

Paneli laminowanych także się nie remontuje, ponieważ te nie ulegają zniszczeniu. Trzeba by się bardzo postarać aby je uszkodzić. 10 czy 20 lat nie stanowi dla nich problemu, producenci często oferują gwarancję na tak długie okresy czasu.

Można powiedzieć, że te panele remontuje się wtedy, kiedy nam się znudzą i chcemy nowe.

Przy ekstremalnych sytuacjach typu: upuszczenie na panele czegoś bardzo ciężkiego (szafa pancerna), czy zarysowanie czymś bardzo ostrym i ciężkim, można wtedy wymienić uszkodzony element i albo dokupić nowy, albo schować wybrakowany panel pod mebel, a stamtąd przenieść nie uszkodzony kawałek w miejsce kraksy.

Remont deski barlineckiej lub parkietu

W przypadku tych wyrobów, mamy możliwość cyklinowania. Jednak zarówno parkiet, jak i deska barlinecka są wykonane z drewna, ale z odpowiednio przygotowanego drewna. Naprawdę trudno je uszkodzić.

Mimo to po latach można je cyklinować (zdzieramy wierzchnią warstwę), lakierujemy lub nakładamy olej i gotowe.

Każdy rodzaj podłogi ma swoje plusy i minusy, mimo to my polegamy głównie panele laminowane. Są trwałe, solidne, do kupienia w niższej cenie w porównaniu do parkietu, poza tym mnogość wzorów jest niesamowita.

Tutaj można też poczytać o ich wadach i zaletach.