Archiwa tagu: żywica na balkon

Pękające płytki na balkonie – co zrobić

sikafloorRozwiązaniem na pękające płytki jest prosty, relatywnie niedrogi i prosty w nanoszeniu produkt o którym dziś opowiem. Jednak na początek warto się zastanowić…

Dlaczego płytki na balkonie pękają?

Na balkonie, na tarasie czy w ogóle na zewnątrz, płytki mają tendencję do pękania i odpadania. Czynników jest kilka. Zacznijmy o balkonów.

1. Balkon drży

Ta konstrukcja jest stałym elementem elewacji, ale zazwyczaj jest „montowana” na elementach, które wystają z budynku. Jakieś szyny, czy innego rodzaju żelbet (niezbyt fachowo opisane, ale generalnie rozumiesz co mam na myśli). Im bardziej wystaje ten balkon, tym większe „drgania”.

Balkon się nie zawali, ale każdy milimetr odchyłki, każde drżenie, tupnięcie, powoduje, że klej którym przyklejone są płytki, będzie się wykruszał, a co za tym idzie to już wiadomo.

2. Duże różnice temperatur, nawet do 50 stopni Celsjusza

W ciągu roku mamy takie właśnie różnice, czasem nawet większe (jeśli uwzględnić rekordy). W lato 2015 termometry odnotowały podobno 40 stopniowe upały, zaś zimy 2013 mówiły o ponad – 30 stopniach, więc mamy 70 stopni Celsjusza różnicy.

Co powodują takie różnice temperatur? Oczywiście rozprężanie i sprężanie materiału, jakim jest choćby zbrojenie (metalowe). Jednak wierzcie lub nie, beton też reaguje na zmiany temperatury.

3. Zamarzająca woda

To jest killer płytek zewnętrznych numer jeden (moim zdaniem). Każda mikroszczelina napełnia się wodą. Późną jesienią i wczesną wiosną, taka woda dostaje się w dzień wewnątrz szczelin, a nocą zamarza. Zamarzanie – rozprężanie – pękanie. Prosty schemat.

Ok, wiemy już dlaczego płytki zewnętrzne pękają, teraz jak temu zaradzić.

Sikafloor żywica na balkon

Nieczęsto polecam jakieś produkty, które wydają się super remedium na problemy w budownictwie czy remontach, ale Sikafloor naprawdę robi wrażenie.

Malujemy Sikaflor’em świeżo ułożone płytki, gres, kamienie czy cokolwiek wybierzemy na balkon lub taras, zaś to tworzy powłokę, chroniącą przed dostawaniem się wody, przed zarysowaniami, itd.

Wystarczy pół milimetrowa warstwa aby skutecznie „odciąć” płytki od dostawania się wody między szczeliny, a to już ogromny sukces.

Dodatkowo przy montażu glazury, warto zastosować klej wielosezonowy z oznaczeniem do stosowania zewnętrznego.

Takie rozwiązanie gwarantuje wieloletnie i trwałe utrzymanie się płytek na balkonie, na tarasie, schodach zewnętrznych i w innych miejscach na zewnątrz.

Prezentacja produktu Sikafloor, polecam przeczytać i jeśli tylko masz powyższy problem, to ten produkt na pewno go rozwiąże.