Archiwum kategorii: Ogrzewanie podłogowe

4 pytania o ogrzewanie podłogowe

ogrzewanie podlogowe pytaniaOto kilka z najczęściej wymienianych przez Was pytań, dotyczących ogrzewania podłogowego. Zmierzmy się z nimi.

Czy ogrzewanie podłogowe jest zdrowe?

Przeciwnicy ogrzewania podłogowego, zarzucają mu że może być niezdrowe. Spotkałem się na forum z trywialnymi wręcz argumentami, że na przemian rozgrzewane i ochładzane stopy mogą doprowadzić do wielu schorzeń, na przykład reumatyzmu.

Stąd moje pytanie – czy Wy ogrzewacie swoje podłogi do  100 stopni Celsjusza? Może do 50? To są temperatury, które mogłyby poparzyć – mało tego, zniszczyłyby naszą podłogę.

Nikt normalny nie zainstaluje takiego ogrzewania podłogowego, maksymalne temperatury to około 30 stopni, czyli przyjemne i bardzo delikatne ciepło, które człowiek odczuje, ale nie wpłynie to nijak na nasz organizm, gdyż temperatura ciała to jakieś 36,6 stopni (tak nas uczyli – prawda?). Zatem 30 – 35 stopni na ogrzewaniu podłogowym, zamiast około 20 (temperatura „gołej” podłogi), to jednak znaczna różnica.

Czy ogrzewanie podłogowe wystarczy do ogrzania domu?

Jesienią, albo wiosną, może wystarczy, ale na pewno nie zimą. Pomieszczenia ogrzewane są przez grzejniki, nadmuchy i inne urządzenia, ale nie przez podłogę. Ogrzewanie podłogowe jest dodatkiem.

Czy ogrzewanie podłogowe jest drogie?

To zależy. Każdy inaczej postrzega wartość pieniądze. Tutaj dodatkowo w grę wchodzi masa czynników kształtujących koszty ogrzewania podłogowego.

Przede wszystkim jaki rodzaj, jaki materiał, jaka powierzchnia, jak często używane. Tutaj ciężko nawet podać jakieś konkretne ceny. Czy kilkaset złotych przy instalacji i kilkadziesiąt złotych w okresie grzewczym to wystarczająco precyzyjne ceny?

Poza tym te kwoty gdzieś tam się redukują, gdyż przy ogrzewaniu podłogowym, możemy nieco przykręcić inne źródła ciepła. Nie jest to jednak jakiś majątek, który zrujnuje Twój budżet.

Czy ogrzewanie podłogowe może być pod panelami?

Ogrzewanie podłogowe może być pod większością rodzajów paneli laminowanych. Warto zapytać sprzedawcę 502 071 402 lub napisać na biuro@wnetrzazklasa.pl i zapytać o to jakie panele mogą być na ogrzewanie, a jakie nie.

Podobnie jest z obecnymi parkietami i deskami podłogowymi. Większość z nich jest projektowana pod ogrzewanie podłogowe.


To chyba najczęstsze pytania i uwagi od internautów z którymi zdarza mi się spotykać. Mam nadzieję, że rozwiałem kilka wątpliwości.

Pozdrawiam

Matix

Wybierając podłogę

Panele podłogowe to najchętniej wybierany obecnie typ posadzki. Do dyspozycji każdego potencjalnego użytkownika jest wiele różnych modeli i wzorów obejmujących różną szerokość i kolorystykę podłogi. Poszukując zatem najbardziej odpowiednich dla siebie rozwiązań warto jest zajrzeć także na stronę sklepu internetowego. W czasie, gdy wszyscy obecnie mają dostęp do Internetu wyszukanie najbardziej atrakcyjnych ofert nie stanowi problemu. W licznych zakładkach znajduje się bowiem mnóstwo ciekawych produktów obejmujących balterio panele, jak również inne typy. Na pewno bardzo ważną kwestią do przemyślenia jest rodzaj pomieszczenia, w którym znajdować się ma konkretny typ podłogi. Inne rozwiązania będą najlepsze dla łazienki a inne salonu czy też kuchni. Dlatego też dla wielu osób przydatne okazują się panele quick step opinie, jakie również znaleźć można na stronach internetowych. Dobrze jest gdy inni użytkownicy takich rzeczy jak panele witex albo innych udostępnią swoje spostrzeżenia dla pozostałych osób.

Dobre rozwiązania

Za pośrednictwem sieci internetowej kupić można praktycznie wszystko czego się potrzebuje. Tak samo jest w przypadku poszukiwania atrakcyjnego wyposażenia swojego mieszkania. Każda z osób wybierająca poszczególne elementy obejmujące wystrój okien, kolory ścian czy też panele podlogowe ma zatem niepowtarzalną okazje, aby w szybki sposób dokonać zamówienia. Każdy z oferowanych poprzez sieć produktów zostaje dokładnie opisany a także udostępniane są wierne fotografie dotyczące konkretnego wyrobu. Nie ma zatem najmniejszych problemów ze znalezieniem interesujących nas podłóg, które spełniałyby wszystkie kryteria stawiane przez użytkowników. Dzięki wiarygodnym opisom dotyczącym cech użytkowych poszczególnych typów podłóg dokonać można najlepszego wyboru korzystając z oferty sklepu internetowego. W dostępnych zakładkach znajduje się mnóstwo atrakcyjnych posadzek rozpoczynając od parkietów a kończąc na takich możliwościach jak panele  quick step. Na stronie podłogi24 zawsze znajdzie się coś ciekawego dla siebie.

Sprawa podłogi

Decydując się na wybór do mieszkania podłogi drewnianej warto poznać wszystkie dostępne modele. Na pewno jednymi z najchętniej wybieranych typów jest parkiet albo też pergo panele. Inną możliwością, na którą warto zwrócić swoją uwagę jest mozaika. Ten rodzaj posadzki układany jest przy wykorzystaniu sześciokątnych albo prostokątnych płyt wykonanych z wąskich listewek. Takie listewki zwykle układa się w sposób tworzący szachownicę. Listewki znajdujące się w sąsiednich kwadracikach są zwykle prostopadłe względem siebie. Jeśli natomiast mowa o płytach sześciokątnych, to wzór skomponowany pozostać może przykładowo z rombów. Aby uzyskać najlepszy efekt, deszczułki takie znajdujące się obok siebie powinny zostać zrobione z innego typu drewna. Ciekawie wyglądają połączenia jasnego z ciemnym odcieniem. Obecnie mozaiki nakleja się na specjalny perforowany papier albo też siatkę a grubość deszczułek wahać się może od 8 do 10 mm. Oczywiście w sprzedaży dostępne są też panele witex albo równie atrakcyjne podłogi balterio.