Archiwa tagu: dobór podłogi

Jak dopasować panele do mebli?

Można by sądzić, że najlepsze dopasowanie paneli do mebli, to taka sytuacja w której zarówno meble, jak i panele są w podobnych do siebie kolorach. A zatem ciemne (ciemno brązowe) panele, do tego ciemno brązowe meble i najlepiej ciemno brązowe ściany…

Nic bardziej mylnego

Jeśli chcesz „usnąć” z nudów siedząc w swoim pokoju, to owszem, powyższa konfiguracja będzie idealna. Jednak jeśli planujesz kolorowe, ciekawe wnętrze, to twórz kontrasty kolorystyczne i kontrasty odcieni.

Palety kolorów

paleta kolorów mebliJeśli nie czujesz gustu i nie masz pojęcia jak dobrać do siebie kolory poszczególnych elementów, możesz zastosować gotowe palety kolorystyczne, jednak pamiętaj że stosując stonowane – pastelowe kolory, prawie zawsze zgrasz ze sobą wnętrze.

Nieco ciężej może być w przypadku jaskrawych kolorów, których warto unikać w nadmiarze – ewentualnie wybrać jeden dominujący i nim akcentować detale.

Panele laminowane pasują do wszystkiego

Ogólnie drewno – jako tekstura, dopasowuje się do każdego rodzaju wnętrza. Zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i do tych w stylu klasycznym. Ludzie są tak przyzwyczajeni, a tym samym tak zachwyceni drewnem, że w tej kwestii prawdopodobnie nic nas nie zaskoczy.

Staraj się dobierać panele laminowane z klasycznymi rodzajami drewna, imitującymi na przykład drzewa europejskie. Wtedy masz pewność, ze podłoga będzie modna dziś, za rok i za 20 lat, ponieważ ten materiał od zawsze był i prawdopodobnie zawsze będzie na topie.

Jeśli chcesz porozmawiać na ten temat z ekspertem, napisz do nas na http://podlogi24.net/ a na pewno znajdziemy dla Ciebie właściwą podłogę.

Powodzenia.