4 pytania o ogrzewanie podłogowe

ogrzewanie podlogowe pytaniaOto kilka z najczęściej wymienianych przez Was pytań, dotyczących ogrzewania podłogowego. Zmierzmy się z nimi.

Czy ogrzewanie podłogowe jest zdrowe?

Przeciwnicy ogrzewania podłogowego, zarzucają mu że może być niezdrowe. Spotkałem się na forum z trywialnymi wręcz argumentami, że na przemian rozgrzewane i ochładzane stopy mogą doprowadzić do wielu schorzeń, na przykład reumatyzmu.

Stąd moje pytanie – czy Wy ogrzewacie swoje podłogi do  100 stopni Celsjusza? Może do 50? To są temperatury, które mogłyby poparzyć – mało tego, zniszczyłyby naszą podłogę.

Nikt normalny nie zainstaluje takiego ogrzewania podłogowego, maksymalne temperatury to około 30 stopni, czyli przyjemne i bardzo delikatne ciepło, które człowiek odczuje, ale nie wpłynie to nijak na nasz organizm, gdyż temperatura ciała to jakieś 36,6 stopni (tak nas uczyli – prawda?). Zatem 30 – 35 stopni na ogrzewaniu podłogowym, zamiast około 20 (temperatura „gołej” podłogi), to jednak znaczna różnica.

Czy ogrzewanie podłogowe wystarczy do ogrzania domu?

Jesienią, albo wiosną, może wystarczy, ale na pewno nie zimą. Pomieszczenia ogrzewane są przez grzejniki, nadmuchy i inne urządzenia, ale nie przez podłogę. Ogrzewanie podłogowe jest dodatkiem.

Czy ogrzewanie podłogowe jest drogie?

To zależy. Każdy inaczej postrzega wartość pieniądze. Tutaj dodatkowo w grę wchodzi masa czynników kształtujących koszty ogrzewania podłogowego.

Przede wszystkim jaki rodzaj, jaki materiał, jaka powierzchnia, jak często używane. Tutaj ciężko nawet podać jakieś konkretne ceny. Czy kilkaset złotych przy instalacji i kilkadziesiąt złotych w okresie grzewczym to wystarczająco precyzyjne ceny?

Poza tym te kwoty gdzieś tam się redukują, gdyż przy ogrzewaniu podłogowym, możemy nieco przykręcić inne źródła ciepła. Nie jest to jednak jakiś majątek, który zrujnuje Twój budżet.

Czy ogrzewanie podłogowe może być pod panelami?

Ogrzewanie podłogowe może być pod większością rodzajów paneli laminowanych. Warto zapytać sprzedawcę 502 071 402 lub napisać na biuro@wnetrzazklasa.pl i zapytać o to jakie panele mogą być na ogrzewanie, a jakie nie.

Sprawdź:  Sprawa podłogi

Podobnie jest z obecnymi parkietami i deskami podłogowymi. Większość z nich jest projektowana pod ogrzewanie podłogowe.


To chyba najczęstsze pytania i uwagi od internautów z którymi zdarza mi się spotykać. Mam nadzieję, że rozwiałem kilka wątpliwości.

Pozdrawiam

Matix

sklep z podłogami