Dywany dla domu. Czy warto mieć dywan?

W ostatnim czasie coraz więcej osób rezygnuje z dywanu. Czy jest to dobre czy złe rozwiązanie? Zobaczmy zatem plusy i minusy dywanów.

Dywan dodaje uroku

fajny dywanCzy aby na pewno? Niekiedy dywan potrafi tak zbrzydzić widok pokoju, że odechciewa nam się w nim siedzieć. Zbyt jaskrawe, zbyt kiczowate dywany, robią więcej złego niż dobrego, tak więc uważaj z wystrojem 😉

Z drugiej strony dobrze dobrany dywan dodaje przytulnego wyglądu i umila pomieszczenie.

Dywan daje ciepło

Coraz częściej mamy podgrzewane podłogi w naszych nieruchomościach, więc panele czy płytki są cieple same w sobie. Jednak jeśli nie ma podgrzewania podłogowego, zawsze można założyć kapcie. Dywan do ocieplania… Słaby argument.

Dywan zbiera zabrudzenia

Sam nie wiem czy to plus czy minus. Jeśli nie lubisz zbyt często sprzątać, to jest to plus. W dywanie nazbiera się piachu i kurzu, a także okruchów, które normalnie trzeba by codziennie zamiatać. Następnie raz na kilka dni wyniesiemy ten dywan, wytrzepiemy i gotowe.

Jednak czyste panele czy czysty parkiet, to dopiero coś. Zatem wybór należy do Ciebie 😉

Dywan – nie tylko wystrój

Oczywiście są także dywany pełniące różne funkcje, jak na przykład funkcja edukacyjna. Będąc dzieckiem, marzyłem o dywanie miasteczku. Taki dywan miasteczko miał ulice, budynki i inne ciekawe miejsca. To wydawało się świetnym miejscem do zabawy i rekreacji.

Obecnie mamy wiele takich dywanów interaktywnych, na przykład dywan dla dzieci, który po kliknięciu „gdzieś”, daje „coś”.

Widziałem także dywan podświetlany. Stajesz na niego w nocy, a pod Twoimi stopami świecą się drobne światełka. Kto wie, może w przyszłości będzie dywan z masażem,  albo z wbudowaną wagą?

A Ty co myślisz o funkcji dywanu w domu?

 

sklep z podłogami

Sprawdź:  Podłoga do kuchni - jak powiększyć małą kuchnię