Archiwa tagu: deska barlinecka

Deska barlinecka – czy to parkiet czy już panele?

deska barlineckaCzym jest deska barlinecka? Warto wiedzieć jeśli planuje się założenie nowej podłogi.

Otóż w kilku słowach: jest to deska z prawdziwego drewna, odpowiednio przygotowana pod układanie, czyli frezowana, posiada wgłębienie i pióro, która można ze sobą połączyć.

Całość jest także lakierowana i odpowiednio utwardzona (kilka warstw lakieru).

Jak układać deskę barlinecką

Można zarówno z klejeniem, jak i na pływająco, cyzli bez klejenia, a na samo łączenie. Z klejeniem zaleca się układanie deski barlineckiej w miejscach o dużym natężeniu ruchu, na przykład korytarze czy też w miejscach użyteczności publicznej – banki, poczty, lokale itd.

Plusy i minusy deski barlineckiej?

Minusów ciężko się doszukać. No może to, że jest nieco droższa od paneli laminowanych, ale poza tym są same plusy. Dla przykładu:

  • deskę barlinecką można cyklinować, więc jest to produkt na długie lata,
  • mamy do czynienia z prawdziwym drewnem, nie jest to tworzywo sztuczne czy sklejka,
  • deskę  barlinecką łatwo i szybko się układa – nie musimy kleić,
  • deskę barlinecką można olejować i lakierować,
  • deskę barlinecką można układać na ogrzewanie podłogowe,

A zatem widzicie – jest znacznie więcej plusów, niż minusów. Ponadto mamy wiele rodzajów drewna deski barlineckiej, są zarówno gatunki liściaste – twarde, jak i te iglaste, uznawane za bardziej miękkie i łatwiejsze w obróbce.

Tak czy inaczej – prawdziwe drewno na podłodze, to eleganckie i ekskluzywne rozwiązanie.

Powodzenia.

Remont podłóg – co warto wiedzieć

Po kilku latach intensywnego użytkowania podłóg, te najczęściej są do remontu. Jednak w zależności od rodzaju podłogi, ten remont może wyglądać nieco inaczej.  Spójrzmy krytycznym okiem na to jak remontuje się podłogi.

Remont tanich paneli podłogowych

Tych zazwyczaj się nie remontuje. Kupujesz je i po kilku latach można jedynie zmienić to co z nich zostało. Trzeba mieć świadomość, że w niektórych miejscach (tych często użytkowanych) będą pościerane, odgniecione, porysowane itd. Tych paneli nie można cyklinować.

Remont markowych paneli laminowanych

Paneli laminowanych także się nie remontuje, ponieważ te nie ulegają zniszczeniu. Trzeba by się bardzo postarać aby je uszkodzić. 10 czy 20 lat nie stanowi dla nich problemu, producenci często oferują gwarancję na tak długie okresy czasu.

Można powiedzieć, że te panele remontuje się wtedy, kiedy nam się znudzą i chcemy nowe.

Przy ekstremalnych sytuacjach typu: upuszczenie na panele czegoś bardzo ciężkiego (szafa pancerna), czy zarysowanie czymś bardzo ostrym i ciężkim, można wtedy wymienić uszkodzony element i albo dokupić nowy, albo schować wybrakowany panel pod mebel, a stamtąd przenieść nie uszkodzony kawałek w miejsce kraksy.

Remont deski barlineckiej lub parkietu

W przypadku tych wyrobów, mamy możliwość cyklinowania. Jednak zarówno parkiet, jak i deska barlinecka są wykonane z drewna, ale z odpowiednio przygotowanego drewna. Naprawdę trudno je uszkodzić.

Mimo to po latach można je cyklinować (zdzieramy wierzchnią warstwę), lakierujemy lub nakładamy olej i gotowe.

Każdy rodzaj podłogi ma swoje plusy i minusy, mimo to my polegamy głównie panele laminowane. Są trwałe, solidne, do kupienia w niższej cenie w porównaniu do parkietu, poza tym mnogość wzorów jest niesamowita.

Tutaj można też poczytać o ich wadach i zaletach.

Powierzchnie podłogowe w mieszkaniu

Mnóstwo atrakcyjnych propozycji obejmujących układanie podłogi znaleźć można na ciekawych stronach internetowych. Serwis taki oferuje możliwość kupienia najlepszej jakości podłóg w nader przystępnych cenach. Sklep internetowy posiada bogaty asortyment produktów pochodzących od przeróżnych producentów, którzy od lat dostarczają na rynek wysokiej klasy posadzki. Z pewnością pośród najchętniej wybieranych typów podłogi znajdą się oferty drewniane. Podłogi zrobione z tego surowca są bowiem niezwykle trwałe a względy estetyczne także zasługują na podziw. Wiele z atrakcyjnych ofert znajdzie się właśnie na stronach w sieci, gdzie nie brakuje propozycji dla osób mających do dyspozycji zróżnicowaną ilość gotówki. Wiele osób korzysta przykładowo z ciekawych promocji cenowych, dzięki którym uzyskać można panele ac5 w dobrych cenach. Trzeba się tylko bliżej przyjrzeć konkretnym ofertom a być może zainteresują kogoś panele balterio albo też informacje dotyczące takich rzeczy jak panele quick step cena.

Sprawa podłogi

Decydując się na wybór do mieszkania podłogi drewnianej warto poznać wszystkie dostępne modele. Na pewno jednymi z najchętniej wybieranych typów jest parkiet albo też pergo panele. Inną możliwością, na którą warto zwrócić swoją uwagę jest mozaika. Ten rodzaj posadzki układany jest przy wykorzystaniu sześciokątnych albo prostokątnych płyt wykonanych z wąskich listewek. Takie listewki zwykle układa się w sposób tworzący szachownicę. Listewki znajdujące się w sąsiednich kwadracikach są zwykle prostopadłe względem siebie. Jeśli natomiast mowa o płytach sześciokątnych, to wzór skomponowany pozostać może przykładowo z rombów. Aby uzyskać najlepszy efekt, deszczułki takie znajdujące się obok siebie powinny zostać zrobione z innego typu drewna. Ciekawie wyglądają połączenia jasnego z ciemnym odcieniem. Obecnie mozaiki nakleja się na specjalny perforowany papier albo też siatkę a grubość deszczułek wahać się może od 8 do 10 mm. Oczywiście w sprzedaży dostępne są też panele witex albo równie atrakcyjne podłogi balterio.