Najpopularniejsze pytania o podłogi

pytania i podłogiWitajcie fani remontów i innowacji w wystroju wnętrz. Dziś opowiemy sobie o kilku popularnych kwestiach dotyczących podłóg. Te zagadnienia udało się utworzyć na podstawie najpopularniejszych pytań, głównie z for internetowych, które naszym zdaniem nie zostały w 100% wyczerpane. Oto nasze pytania i odpowiedzi.

Czy podłogę bambusową można cyklinować?

Raczej nie. Jest to temat dość burzliwy, bo owszem, zdarzają się specjaliści, którzy twierdzą że udało im się skutecznie odnowić podłogę bambusową, widzimy zdjęcia sprzed i po i te po renowacji robią wrażenie. Jednak nie widzimy tej podłogi za miesiąc czy rok.

Podłogi bambusowe zazwyczaj wykonuje się z prasowanych bambusów, te poddawane są wysokiemu ciśnieniu, a na koniec dawana jest warstwa ochronna.

Cyklinowanie wiąże się z jej zerwaniem, a co za tym idzie – możliwość łatwiejszego dostania się na przykład wilgoci. Oczywiście po cyklinowaniu zabezpiecza się podłogę bambusową za pomocą lakierów i olejów, ale to nie jest już ten sam proces co w fabryce. Dlatego my raczej delikatnie przesuwamy się na stronę, która mówi żeby tego nie robić.

Czy na podłogę z desek można położyć panele

To zależy, głównie od tego czy podłoga jest równa i czy deski nie wystają jedna ponad drugą. Jeśli jest nie równa a mamy możliwość jej wyrównania, na przykład poprzez cyklinowanie, to warto to zastosować.

Jeśli podłoga się ugina, jakieś deski mają tendencję do skrzypienia i innych dziwnych zachowań, to warto wzmocnić podłogę, na przykład płytą OSB.

Jeśli nie wzmacniamy podłogi, to pamiętaj aby układać panele prostopadle do desek, czyli na krzyż.

Na dziś to tyle, ale czekamy na kolejne pytania dotyczące podłóg. Z pewnością chętnie na nie odpowiemy, dlatego jeśli coś Cię interesuje, to koniecznie napisz to w komentarzu.

Sprawdź:  Dywany dla domu. Czy warto mieć dywan?

sklep z podłogami