Remont mieszkania z rynku wtórnego

remont mieszkaniaPrzy zakupie mieszkania z rynku wtórnego, należy niezwłocznie przeprowadzić jego remont. Niektóre rzeczy są kwestią estetyki, inne zaś kwestią bezpieczeństwa. Sprawdźmy co i w jakiej kolejności warto zrobić.

1. Przegląd i wymiana elektryki

Jeśli w mieszkaniu nie było remontu tej części wyposażenia więcej niż 15 – 20 lat, to prawdopodobnie Twoje mieszkanie kryje w sobie aluminiowe przewody elektryczne, które mają to do siebie, że się utleniają.

Ich przepalenie może spowodować zwarcie, a co za tym idzie – pożar. Dlatego istotny jest gruntowny remont instalacji elektrycznej, wraz z gniazdkami, wtyczkami, puszkami, okablowaniem itd.

2. Przegląd hydrauliki

Do nowego mieszkania z rynku wtórnego powinien przyjść hydraulik. Sprawdzić nie tylko stan rur, ewentualnie dokonać zmian, które mają być ergonomiczne i estetyczne (np. wymiana kranów, baterii prysznicowych itd.).

Może się okazać, że niektóre rury, czy to wodne czy kanalizacyjne, wymagają wymiany lub naprawy.

Warto zaprosić także gazownika (jeśli w Twoim mieszkaniu masz instalację gazową) w celu sprawdzenia poszczególnych akcesoriów, takich jak na przykład piecyk gazowy.

3. Związki rakotwórcze pod podłogą – wymiana podłogi

Kolejną istotną rzeczą jest wymiana starej podłogi. Najbardziej niebezpieczne są stare parkiety, które łączone były między innymi substancjami smołopochodnymi. Takie podłogi w upalny dzień potrafią naprawdę dać o sobie znać  postaci charakterystycznego zapachu. Nie ma tutaj co cyklinować, poprawiać czy malować – trzeba bezlitośnie zrywać i układać nowoczesny panel laminowany czy nowoczesny parkiet.

Wiele ciekawych i modnych wzorów znajdziesz na www.podlogi24.net

To chyba 3 najistotniejsze rzeczy, które poza estetyką, mogą przyczynić się do znacznej poprawy bezpieczeństwa Twojego i Twoich bliskich w nowo zakupionym mieszkaniu z rynku wtórnego.

sklep z podłogami

Sprawdź:  Klej do mocowania stopni schodowych