Finishparkiet opinie o podłogach klejonych do posadzki

warstwy paneli finishparkietDziś poznacie naszą redakcyjną opinię na temat parkietu Finishparkiet. Czym jest i czy warto go mieć w swoim domu? Pamiętajcie, że nasza opinia jest obiektywna i mamy na celu przedstawienie Wam naszych plusów i minusów dotyczących tego produktu.

Finishparkiet – ile to kosztuje

Koszt parkietu Finishparkiet to kwestia od 100 do 200 zł, czasem nieco drożej, ale to są średnie ceny. W porównaniu do paneli laminowanych ceny są dość podobne (szczególnie w przedziale do 150 zł). Cena wydaje się bardzo przystępna, szczególnie że…

Finishparkiet daje 50 lat gwarancji

Właśnie dlatego. Czy faktycznie te 50 lat gwarancji działa, czy da się to wyegzekwować po 30, 40 i faktycznie 50 latach? Może to być mały zabieg marketingowy, ale kto wie. Jeśli jednak ktoś z Was chce sprawdzić i macie około 30 lat, to jest duża szansa, że będziecie mogli na emeryturze skorzystać z prawa do gwarancji 😉

Drewno czy nie drewno?

Ten parkiet składa się z drewna, ale można powiedzieć „mieszanego”. Dół składa się z pióra, to taka jakby sklejka przygotowany pod klejenie do podłoża. Warstwa użytkowa to aż 6,2 cm i wykończenie to lakier lub olejowosk (3 – 7 warstw).

W jakich kolorach dostępny jest Finishparkiet?

Mnóstwo odmian drzew liściastych, a także egzotycznych. Można by wymieniać i wymieniać, ale łatwiej powiedzieć, że można dobrać kolor i odcień do każdego typu wystroju mieszkania. Naprawdę to jest fakt.

Ważna uwaga

Jeśli warto się na czymś skoncentrować, to na pewno na tym, że Finishparkiet nie jest łączony jak panele laminowane (na klik). Całość jest klejona do posadzki. Czy to plus czy minus? Jeśli masz prostą podłogę, to plus, bo solidne klejenie zapewnia trwałość. Podłoga nie będzie się wybrzuszać ani odkształcać, rozłączać itd. Poza tym podłóg nie zmienia się co rok ani nawet co 5 lat, a raczej co 10 – 20, czyli do remontu generalnego to nie będzie miało znaczenia.

Sprawdź:  Podłoga do kuchni - jak powiększyć małą kuchnię

sklep z podłogami