Schody w drewnie – kilka rozwiązań

Chcesz się cieszyć widokiem drewnianych schodów? Jasne drewno sosnowe? A może ciemny solidny dąb?

Możliwości kolorystycznych, a także technologicznych jest masa. Postaramy Ci się je tutaj przedstawić.

Wykańczam schody betonowe

Solidne, wykonane z żelbetonu schody należy jeszcze wykończyć (czymś obić). Tutaj możliwości jest naprawdę wiele. Możemy wynająć stolarza, cykliniarza, schodziarza, który wykończy nasze schody w dowolnym rodzaju drewna, w dowolnym stylu (może być na przykład mozaika z kilku typów drewna), następnie zrobi je na wysoki połysk, lub jeśli wolisz – w wersji matowej.

To rozwiązanie jest pośrednie pomiędzy drogim, a niedrogim. Oczywiście chody są z drewna, ale ich podstawą jest beton, dlatego nie musimy ich w żaden sposób wzmacniać.

Peska barlinecka, panele laminowane na schody

Kolejną możliwością są zamienniki drewna naturalnego. Na schodach możemy wyłożyć panele laminowane lub deskę barlinecką, jako wykończenie. W wielu przypadkach trzeba będzie zastosować listwy maskujące, ale wszystko jest do zrobienia. Rozwiązanie jest nawet tańsze niż wykańczanie schodów w drewnie, zaś porównując parametry takie jak wytrzymałość, trzeba pamiętać że panele laminowane są obecnie najtwardszym rozwiązaniem jeśli chodzi o materiał na podłogi.

Schody drewniane

schody drewniane metaloweJeśli mamy na myśli schody całości wykonane z drewna (z przestrzałami), to mówimy o całkiem innej technologii wykonywania schodów. Tego typu schodów nie trzeba wykańczać w drewnie, gdyż one same już są drewniane. Do wykonania takich schodów, należy wynająć kogoś, kto dysponuje odpowiednim zasobem wiedzy, a także narzędziami niezbędnymi do wykonania tego elementu w naszym domu. Można też zakupić gotowe drewniane schody, wzmacniane elementami metalowymi. Tego typu zestawy są dostępne często w marketach.

sklep z podłogami

Sprawdź:  Wybór podłogi dla każdego, panele wineo